تبلیغات
بزرگترین سایت سرگرمی و خبری استهبان

بزرگترین سایت سرگرمی و خبری استهبان

» سد رودبال ( جمعه 23 فروردین 1398 )
» پرستاری از کودک در منزل ( پنجشنبه 15 آذر 1397 )
» ساخت شماره مجازی ( یکشنبه 26 آذر 1396 )
» فواید شگفت انگیز دعا ها ( یکشنبه 4 تیر 1396 )
» دعای عهد ( دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 )
» وضعیت شهرستان های فارس در پر بارش ترین روز بهمن ( سه شنبه 26 بهمن 1395 )
» میزان بارندگی شهرستان های استان فارس - 4 بهمن 95 ( سه شنبه 5 بهمن 1395 )
» قرقبان برای باغ جوزای استهبان ( دوشنبه 20 دی 1395 )
» رونیز استهبان لرزید ( یکشنبه 19 دی 1395 )
» سفر استاندار فارس به استهبان ( جمعه 19 آذر 1395 )
» خط مرزی استهبان تغییر نمی‌کند ( جمعه 19 آذر 1395 )
» ارسالی از آقای غلامرضا مهدوی آزاد ( دوشنبه 15 آذر 1395 )
» اسناد مروبط به مالکیت سد رودبال ( شنبه 22 آبان 1395 )
» سد رودبال ( شنبه 22 آبان 1395 )
» تیم فارس موفق به کسب مقام قهرمانی مسابقات کشوری ووشو در استهبان شد ( سه شنبه 5 مرداد 1395 )
» جشنواره بادبادکها در استهبان ( سه شنبه 5 مرداد 1395 )
» سرمربی تیم ملی ووشو:مسابقات انتخابی تیم شینگ یی چوان در استهبان برگزار می شود ( چهارشنبه 23 تیر 1395 )
» انتقال آب از استهبان به فسا ( پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 )
» کانال تلگرام استهبان ( شنبه 11 اردیبهشت 1395 )
» آرای کاندید های دور اول مجلس دهم در حوزه های استهبان و نی ریز به تفکیک حوزه ( چهارشنبه 4 فروردین 1395 )
» نتایج انتخابات در حوزه استهبان و نی ریز ( شنبه 8 اسفند 1394 )
» نتایج انتخابات در فارس ( شنبه 8 اسفند 1394 )
» لیست نهایی نامزدهای ائتلاف‌ اصولگرایان در فارس ( یکشنبه 2 اسفند 1394 )
» لیست نهایی کاندیداهای اصلاح طلب در استان فارس ( یکشنبه 2 اسفند 1394 )
» تصاویر زیبای سد رودبال استهبان ( شنبه 1 اسفند 1394 )
تبلیغات

mahvareh

به گزارش جهان به نقل از فارس، بانوان و دختران در جامعه دینی به منزله استوانه‌هایی برای پیشرفته به حساب می‌آیند که از دریچه خانواده در تربیت و رشد مردان تأثیرگذار هستند و برای اثبات این مهم، همین بس که بهشت زیر پای مادران است.ترویج عفاف بین بانوان مسئله‌ای جدی است که از طریق گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه پیگیری می‌شود.

رسوخ ماهواره‌ای دشمنان غربی تأثیرگذاری‌های مخربی را در حوزه عفاف و حجاب تاکنون در بر داشته است که نمی‌توان نادیده گرفته شود.

رواج انواع مد‌های غربی، پدیده‌های ضدفرهنگی و حضور ناهنجار غرب‌زده‌ها در جامعه و مراکز علمی و دانشگاهی را در پی دارد که تخریب فرهنگی از آثار و پیامدهای نقشه‌های ضد فرهنگی و اعتقادی است که از دریچه رسانه‌های غربی به جامعه امروزی انتقال می‌یابد.

مدیر حوزه علمیه خواهران امام صادق (ع) شهرستان بویین زهرا در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بویین زهرا به هجوم غرب برای براندازی حجاب و عفاف در بانوان اشاره کرد و افزود: با توجه به این نکته لازم است تا ضمن توجه به آموزه‌های اخلاقی از بروز بسیاری پدیده‌های ناهنجار غیراخلاقی و ضد فرهنگی در جامعه جلوگیری به عمل آورد.

اکرم محمدزادگان با اشاره به تأکید دین اسلام بر ضرورت رعایت حدود شرعی عفاف در میان بانوان گفت: در این راستا لازم است تا ضمن فرهنگ‌سازی مناسب و غنی از بروز شبیخون نرم در جامعه جلوگیری کرده و ارتقای معنوی و تعالیم دینی را در اولویت قرار داد و دنبال کرد.

محمدزادگان با بیان اینکه تلاش برای گسترش عفاف بین دختران و بانوان باید در اولویت قرار گیرد، افزود: در این راستا مدارس و دانشگاه‌ها باید ضمن گسترش فرهنگ حجاب بین بانوان از تخریب فرهنگی جلوگیری کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان بویین زهرا ادامه داد: با توجه به رواج افسار گسیخته شبیخون نرم دشمنان، نیاز است تا امروز ضمن تعالی بخشی به دختران و بانوان برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و ضد فرهنگی تلاش کرد.

محمدزادگان با تأکید بر اینکه ساختارها و چارچوب‌های حضور بانوان در اجتماع باید تعریف شود، گفت: حضور بانوان و دختران در مراکز اجتماعی و دینی با رعایت کامل حدود شرعی و دینی بلامانع است.

این مسئول ادامه داد: تحصیل بانوان در حوزه‌های علمی نیز در گسترش روحیه دینی و اعتقادی تأثیرگذار است که به تازگی در استان قزوین نیز با رشد قابل توجهی روبه‌رو بوده است.

مدیر حوزه‌ علمیه خواهران بویین زهرا به رواج برخی از ناهنجاری‌های ضد اجتماعی و فرهنگی از سوی دشمنان به ویژه در بخش عفاف و حجاب تصریح کرد: ترویج حجاب بین دختران و بانوان باید به صورت تدریجی و همراه با سازوکارهای مناسب انجام شود.

محمدزادگان اهمیت کارهای فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب را ضروری دانست و افزود: در حال حاضر گسترش مسئله امر به معروف و نهی از منکر برای آگاه سازی از آسیب‌های اجتماعی مورد اهمیت است.

تربیت بانوان در مراکز دینی و تشویق آنان برای گرایش و شرکت در محافل فرهنگی به عنوان یکی از راهکارها برای فروکش کردن پدیده‌های ناهنجار است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در این خصوص اظهار داشت: با استفاده اقشار مختلف جامعه از لباس‌های اسلامی و ایرانی فرهنگ حجاب و عفاف به نحو مطلوبی در جامعه ترویج داده می‌شود.

طاهره بیگم سیدی با بیان اینکه با تعریف درست از مد، می‌توان لباس‌هایی برای آحاد جامعه فراهم کرد که ریشه در فرهنگ، سنن و آیین ایرانی داشته باشد، ابراز کرد: با تحقق این هدف لباس‌های اسلامی و ایرانی در جامعه بین مردم نهادینه می‌شود.

وی یادآور شد: مسئولان باید نگاه ویژه‌ای به مد و لباس اسلامی داشته باشند و در راستای اشاعه این فرهنگ در جامعه تلاش بیشتری از خود نشان دهند.

این مقام مسئول با بیان اینکه لباس‌های اسلامی و ایرانی ریشه در فرهنگ و تمدن اسلام و ایران دارند، گفت: این لباس‌ها از تنوع بسیاری برخوردارند که باید با طراحی مناسب بتوان سلیقه‌ها و نیازهای مصرف‌کنندگان پوشاک را تأمین کرد.

سیدی با اشاره به اینکه لباس‌های اسلامی و ایرانی می‌تواند جایگزین مناسبی برای لباس‌های فرهنگ بیگانه در جامعه باشد، بیان کرد: لباس‌های اسلامی و ایرانی دارای تنوع مدل و رنگ‌بندی‌های زیبایی هستند که آحاد جامعه به‌ خصوص زنان و دختران به نحو مطلوب می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

سیدی با بیان اینکه تشکیل کمیته ساماندهی مد و لباس از مهم‌ترین وظایف دفتر امور بانوان در سال جاری است، اظهار کرد: این کمیته با هدف ترویج فرهنگ حجاب و عفاف اسلامی در سال جاری در استان قزوین تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه دفتر امور بانوان استانداری قزوین با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان در سال جاری کمیته ساماندهی مد و لباس را تشکیل دادند، گفت: این دو نهاد با برگزاری نشست‌هایی به توافق رسیدند که به طراحان لباس در استان قزوین برای ارسال آثار مد و لباس ایرانی و اسلامی فراخوان داده شود.

سیدی اضافه کرد: در این فراخوان دفتر امور بانوان استانداری قزوین با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان شاخص‌های مد و لباس اسلامی و ایرانی را برای طراحان مد و لباس در استان قزوین تعریف و تعیین کرده است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین بیان کرد: طراحان مد و لباس در استان قزوین براساس شاخص‌های مد و لباس اسلامی و ایرانی می‌توانند آثارشان را به دبیرخانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کنند.

این مقام مسئول گفت: به مناسبت روز عفاف و حجاب داوران مربوطه آثار مد و لباس که توسط طراحان به دبیرخانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده را بررسی و داوری کرده و از بین همه آثار ارسال شده برترین آنان را انتخاب کردند.

سیدی اظهار کرد: آثار برگزیده مد و لباس اسلامی و ایرانی توسط طراحان استان قزوین برای تولید به تولیدکنندگان پوشاک داده شد تا با تولید این لباس‌ها اقشار مختلف جامعه به خصوص زنان و دختران بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین با بیان اینکه تنوع‌‌طلبی و نوگرایی از خصلت‌های هر فردی است، یادآور شد: هر ساله دانشجویان بسیاری در رشته طراحی و دوخت لباس فارغ‌التحصیل می‌شوند که با برنامه‌ریزی دقیق و مناسب می‌توان از این سرمایه‌های انسانی برای طراحی مد و لباس اسلامی و ایرانی به نحو مطلوب استفاده کرد.

در حال حاضر استان قزوین با توجه به ظرفیت‌های ویژه فرهنگی نیازمند نگاه ویژه به عرصه بانوان و دختران است.

حسن کاشی مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین نیز در جلسه اخیر کمیته تخصصی عفاف و حجاب استان قزوین گفت: مراکز دانشگاهی و عمومی قزوین از لحاظ رعایت عفاف و حجاب سالم‌سازی می‌شوند.

بی‌تردید درخشش و کسب موفقیت‌های بانوان و دختران محصل و دانشجو در میادین علمی و فرهنگی سندی برای حضور این قشر در فعالیت‌های اجتماعی است که با افزایش رویکردهای حمایتی و افزایش حجاب و عفاف توسعه می‌یابد.صفحات جانبی
» سامانه ارسال پیامک
» معرفی شهرستان استهبان
» افتتاح رسمی پیست اسب سواری استهبان
» عکس استهبان
» خرید و فروش کتاب دست دوم در استهبان
» دانلود فیلم جنگ جهانی زد
» چرا هنوز مجردید؟
» چند کلمه حرف حساب
» شکیات نماز
» عامل بالا رفتن سن ازدواج+فیلم
» طراحی سایت
» اثر منفی رسانه های جدید بر کودکان
» ترویج بی‌عفتی ارمغان ماهواره‌ها
» (16+)♦سوء تفاهم برای آقای تو دریا♦ (16+)
» پت و مت ورژن جدید
» ی تختش کمه
» جوک توپ و خنده دار
» ماجرای جالب آقای همساده
» خاصیت های همه جانبه جناب لیمو
» چگونگی کنترل مدیریت اینترنت موبایل
» این گوشی همراه در تاریخ پرفروش ترین بوده (عکس)
» معرفی گوشی های ۳ سیم‌ کارته
» شهر عجیبی در ایران که گدا ندارد (عکس)
» سوتی های خودمونی وطنی (عکس)
» پف زیر چشم را چگونه از بین ببریم
» تبلیغات شما در این سایت
» عکس خنده دار مهر ماه 92
» بخوانید برای یک زندگی بهتر داشتن
» اگر لاغرید این مطلب را بخوانید
» پاسخ مراجع تقلید به انجام طواف در سازه‌های جدید مسجدالحرام
» شرکت رایتل در 47 رشته شغلی و در مقاطع تحصیلی کاردانی و بالاتر استخدام می کند
» ازدواج فوتبالیست ایرانی با زنی که 17 سال از او بزرگتر است
» معیارهای همسر نیكو از نگاه قرآن
» حجاب ، نه افراط نه تفریط
» قرآن درمانی
» تاثیر نماز بر شادابی جسم و روح
» تاثیر نماز بر تعادل ناقل های عصبی
» نماد های شیطان پرستی
» روابط دختر وپسر در اسلام
» بهترین راه افزایش درآمد سایت و وبلاگ و ثبت در موتور های جستجو
» تست هوش
» این بختگان نیست که رفته است؛ این بخت ِ ایران است که می‌رود!
» یخچال حاجی محریم
» ریاضی
نویسندگان

آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

دوستان عزیز اگر مطلبی در مورد شهرستان استهبان دارید می تونید اونو به ایمیل زیر بفرستید تا اونو به اسم خوتون در وبلاگ ثبت کنم.
نویسنده جهت اخبار
شهر نیریز
آباده طشک
شهر روزنیز
شهر ایج
خیر
....

هر کس هم میخواد نویسنده وبلاگ باشه نام ونام خانوادگی ،ایمیل و نام نمایشی خودش و به ایمیل زیر بفرسته و تو نظرات اعلام کنه .باتشکر
est.sepanta@yahoo.com

    ایجاد کننده وبلاگ : javad


تبلیغات
  • طراحی قالب توسط پارس تولز
  • ParsTools.Com
.CopyRight © 2010 - 2011 estahban-city Group , All Rights Reserved ©