تبلیغات
بزرگترین سایت سرگرمی و خبری استهبان

بزرگترین سایت سرگرمی و خبری استهبان

» سد رودبال ( جمعه 23 فروردین 1398 )
» پرستاری از کودک در منزل ( پنجشنبه 15 آذر 1397 )
» ساخت شماره مجازی ( یکشنبه 26 آذر 1396 )
» فواید شگفت انگیز دعا ها ( یکشنبه 4 تیر 1396 )
» دعای عهد ( دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 )
» وضعیت شهرستان های فارس در پر بارش ترین روز بهمن ( سه شنبه 26 بهمن 1395 )
» میزان بارندگی شهرستان های استان فارس - 4 بهمن 95 ( سه شنبه 5 بهمن 1395 )
» قرقبان برای باغ جوزای استهبان ( دوشنبه 20 دی 1395 )
» رونیز استهبان لرزید ( یکشنبه 19 دی 1395 )
» سفر استاندار فارس به استهبان ( جمعه 19 آذر 1395 )
» خط مرزی استهبان تغییر نمی‌کند ( جمعه 19 آذر 1395 )
» ارسالی از آقای غلامرضا مهدوی آزاد ( دوشنبه 15 آذر 1395 )
» اسناد مروبط به مالکیت سد رودبال ( شنبه 22 آبان 1395 )
» سد رودبال ( شنبه 22 آبان 1395 )
» تیم فارس موفق به کسب مقام قهرمانی مسابقات کشوری ووشو در استهبان شد ( سه شنبه 5 مرداد 1395 )
» جشنواره بادبادکها در استهبان ( سه شنبه 5 مرداد 1395 )
» سرمربی تیم ملی ووشو:مسابقات انتخابی تیم شینگ یی چوان در استهبان برگزار می شود ( چهارشنبه 23 تیر 1395 )
» انتقال آب از استهبان به فسا ( پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 )
» کانال تلگرام استهبان ( شنبه 11 اردیبهشت 1395 )
» آرای کاندید های دور اول مجلس دهم در حوزه های استهبان و نی ریز به تفکیک حوزه ( چهارشنبه 4 فروردین 1395 )
» نتایج انتخابات در حوزه استهبان و نی ریز ( شنبه 8 اسفند 1394 )
» نتایج انتخابات در فارس ( شنبه 8 اسفند 1394 )
» لیست نهایی نامزدهای ائتلاف‌ اصولگرایان در فارس ( یکشنبه 2 اسفند 1394 )
» لیست نهایی کاندیداهای اصلاح طلب در استان فارس ( یکشنبه 2 اسفند 1394 )
» تصاویر زیبای سد رودبال استهبان ( شنبه 1 اسفند 1394 )
تبلیغات
سال‌های سال است كه بسیاری از متاهل‌ها ادعا می‌كنند آینده یك ازدواج همیشه به شیرینی روزهای شروعش نمی‌ماند و به همین دلیل به جوان‌های مجرد توصیه می‌كند كه تا ابد مجرد بمانند.

تجرد

گذشته از این ادعای متاهل‌ها، متهم‌های دیگری برای طولانی شدن سن تجرد وجود دارند. مجرد‌هایی كه از نیمه چهارمین دهه زندگی‌شان عبور كرده‌اند، با مشكلات بیشتری برای انتخاب شریك زندگی روبه‌رو هستند.

 

تشویق متاهل‌ها

در بسیاری مواقع، افرادی كه متاهل هستند انگیزه مجرد ماندن را در اطرافیان‌شان بیشتر می‌كنند و به این اتفاق دامن می‌زنند. طبیعی است كه افراد بعد از ازدواج درگیر مشكلاتی شوند و گاهی از تصمیمی كه گرفته‌اند ابراز نارضایتی كنند.

چنین موضوعی مربوط به امروز نمی‌شود، از زمان‌های قدیم بسیاری از افرادی كه ازدواج كرده بودند، احساس می‌كردند اتفاق خارق‌العاده‌ای كه منتظرش بودند در زندگی‌شان نیفتاده و شكایت‌های‌شان را با منع مجرد‌ها از ازدواج كردن مطرح می‌كردند. این شكایت‌ها مجرد‌ها را درگیر تناقضی کرده و آنها را به تاخیر در گرفتن تصمیم نهایی تشویق می‌كند.

 

كم شدن گزینه‌ها

وقتی سن فرد بالا می‌رود، گزینه‌هایی كه برای ازدواج پیش رو دارد هم هر روز كمتر می‌شود. خانمی كه از 35 سالگی عبور كرده، كمتر از دختران جوان‌تر امكان پیدا كردن فردی كه با شرایط سنی و شخصیتی‌اش سازگار باشد را دارد. كم شدن شانس آشنا شدن با فردی مناسب دوره تجرد فرد را باز هم طولانی‌تر و اضطراب او برای انتخاب گزینه ازدواج را هم بیشتر می‌كند.

 

عشق‌های بی‌سرانجام

عاشق شدن همیشه به ساختن زندگی آرام ختم نمی‌شود. گاهی افراد وارد روابط عاطفی می‌شوند و سال‌ها در آن می‌مانند اما در نهایت به بن‌بست می‌رسند. رابطه‌های به سرانجام نرسیده یكی از دلایل طولانی شدن دوره تجرد است و بسیاری از كسانی كه این شكست را تجربه می‌كنند تا مدت‌ها بعد از آن میلی به انتخاب دوباره و ازدواج ندارند. گذشته از این موارد، زمانی‌كه افراد پا به رابطه عاطفی می‌گذارند كه تنهایی‌شان را از آنها می‌گیرد و نیازهای عاطفی‌شان را هم برآورده می‌كند، تا مدت‌ها نیاز وارد شدن به دنیای متاهل‌ها را احساس نمی‌كنند. وارد شدن به این رابطه‌ها كه خود فرد هم از بی‌سرانجام بودنشان باخبر است، باعث تاخیر در ازدواج و بالا رفتن سن تجرد می‌شود.

 

سوگواری برای عشق از دست رفته

در كشور ما خانم‌ها بیشتر با ارتباطات عاطفی به سرانجام نرسیده درگیر می‌شوند و در زمانی كه گرفتار رابطه‌ای بی‌سرانجام و نامزدی بهم خورده می‌شوند، امكان آشنا شدن با موردهای مناسب ازدواج را هم از دست می‌دهند اما از دست دادن زمان مناسب تنها مشكل این افراد نیست. گاهی كسانی كه یك رابطه عاطفی را پشت سر گذاشته‌اند، سال‌ها به رابطه از دست رفته وفادار می‌مانند یا به‌خاطر سوگواری ناشی از این فقدان، خیال ازدواج را تا مدت‌ها از سرشان بیرون می‌كنند.

 

سد خانواده‌ها

سن مجرد ماندن در جامعه ما گاهی به‌خاطر اختلاف‌های میان والدین و جوانان افزایش می‌یابد. برخی خانواده‌ها حاضر به پذیرش انتخاب فرزندان‌شان نیستند و گاهی جوانان به‌خاطر هراس از مقابله خانواده با خواسته‌شان، فردی كه برای ازدواج انتخاب كرده‌اند را به والدین خود معرفی نمی‌كنند. گرچه برخی افراد در برابر این مقاومت‌ها سر تعظیم فرود می‌آورند اما بسیاری از جوانان تحت تاثیر این موانع سال‌ها فكر ازدواج را از سرشان بیرون می‌كنند.

 

تفکرات بی اساس

رایج شدن خرده ارزش‌هایی در میان برخی جوانان در مورد مجرد ماندن هم ممكن است به طولانی شدن این دوره دامن بزند. این روزها بسیاری از جوانان 28-27 ساله، با این شعارها كه «هنوز زود است»، «می‌خواهم جوانی كنم!»، «مگر از زندگی‌ام سیر شده‌ام» و ... از ازدواج فرار می‌كنند. جالب اینجاست كه وقتی در این گروه‌ها یك نفر ازدواج می‌كند، بقیه افراد گروه هم به چنین اتفاقی ترغیب می‌شوند، چراكه یكی از مشوق‌های‌شان را از دست داده‌اند.

 

سختگیرتر شدن

با بالا رفتن سن، افراد سختگیرتر شده و انتخاب شریك زندگی برای‌شان دشوارتر می‌شود. نگاه به ازدواج با بالا رفتن سن منطقی‌تر می‌شود و فرد می‌خواهد همه زوایا را با دقت بررسی كند و هنگام تصمیم گرفتن هیچ نكته‌ای را نادیده نگیرد اما واقعیت این است كه هیچ‌كس نمی‌تواند موردی را برای ازدواج پیدا كند كه از هر جهت ایده‌آل باشد. در واقع همیشه درصدی از موفقیت در هر انتخابی وجود دارد و هیچ‌كس نمی‌تواند صددرصد خواسته‌های شریك زندگی‌اش را برآورده کند. اما افراد با بالا رفتن سن این موضوع را نادیده می‌گیرند و به دنبال موردی كه صددرصد خواسته‌های آنها را برآورده كند، می‌گردند.

مقایسه خواستگار جدید با مورد‌های قبلی، مشكلی است كه افراد با بالاتر رفتن سن گرفتارش می‌شوند. آنها خواستگار تازه‌شان را از نظر زیبایی، ثروت، تحصیلات و حتی وضعیت خانوادگی با گزینه‌های قبلی مقایسه می‌كنند و با خود می‌گویند وقتی من چنین موردی را قبول نكرده‌ام، چرا باید به فرد نامناسب‌تری بله بگویم؟

اگر می‌خواهید ازدواج كنید

مقایسه نكنید

مقایسه خواستگار جدید با مورد‌های قبلی، مشكلی است كه افراد با بالاتر رفتن سن گرفتارش می‌شوند. آنها خواستگار تازه‌شان را از نظر زیبایی، ثروت، تحصیلات و حتی وضعیت خانوادگی با گزینه‌های قبلی مقایسه می‌كنند و با خود می‌گویند وقتی من چنین موردی را قبول نكرده‌ام، چرا باید به فردی كه در یك جنبه خاص وضعیت نامناسب‌تری نسبت به او دارد بله بگویم؟ این افراد معتقدند چون موردهایی كه از نظر‌های مختلف مناسب‌تر از خواستگار فعلی‌شان بوده‌اند نپذیرفته‌اند، نباید به این فرد تازه هم بله بگویند. صبر طولانی‌مدت برای ازدواج، آدم‌ها را به چرخه باطلی می‌اندازد. فرد تصور می‌كند چون سنش بالا رفته، باید با یك انتخاب خارق‌العاده تمام موقعیت‌های از دست رفته را جبران كند اما هرچه بیشتر می‌گذرد، بیشتر در این بحران غرق می‌شود.

 

پرونده‌های قبلی را ببندید

در آقایان، باز بودن پرونده ارتباطات قبلی، مانعی جدی برای انتخاب همسر است. در حالی كه ذهن فرد درگیر گذشته عاطفی‌اش است، نمی‌تواند به شخص دیگری دل ببندد و برای شروع تازه تلاش كند. بستن پرونده‌های قبلی، اتفاقی است كه اگر رخ ندهد آینده عاطفی افراد را با مشكلی جدی روبه‌رو کرده و دوره تجرد را هم طولانی‌تر می‌كند.

 

كنار نكشید

پیدا كردن مورد مناسب ازدواج، مشكلی جدی است و كسانی كه سن بالاتری دارند، بیشتر با این مشكل درگیر هستند. اگر افراد از اجتماع كناره بگیرند و در محیط‌های شغلی و تحصیلی حضور نداشته باشند، پیدا كردن گزینه مناسب ازدواج برای‌شان دشوارتر می‌شود. البته افراد نه‌تنها در جریان روابط اجتماعی كه با معرفی خانواده، دوستان و ... هم می‌توانند شانس خود را برای پیدا كردن گزینه‌های مناسب بیشتر كنند.صفحات جانبی
» سامانه ارسال پیامک
» معرفی شهرستان استهبان
» افتتاح رسمی پیست اسب سواری استهبان
» عکس استهبان
» خرید و فروش کتاب دست دوم در استهبان
» دانلود فیلم جنگ جهانی زد
» چرا هنوز مجردید؟
» چند کلمه حرف حساب
» شکیات نماز
» عامل بالا رفتن سن ازدواج+فیلم
» طراحی سایت
» اثر منفی رسانه های جدید بر کودکان
» ترویج بی‌عفتی ارمغان ماهواره‌ها
» (16+)♦سوء تفاهم برای آقای تو دریا♦ (16+)
» پت و مت ورژن جدید
» ی تختش کمه
» جوک توپ و خنده دار
» ماجرای جالب آقای همساده
» خاصیت های همه جانبه جناب لیمو
» چگونگی کنترل مدیریت اینترنت موبایل
» این گوشی همراه در تاریخ پرفروش ترین بوده (عکس)
» معرفی گوشی های ۳ سیم‌ کارته
» شهر عجیبی در ایران که گدا ندارد (عکس)
» سوتی های خودمونی وطنی (عکس)
» پف زیر چشم را چگونه از بین ببریم
» تبلیغات شما در این سایت
» عکس خنده دار مهر ماه 92
» بخوانید برای یک زندگی بهتر داشتن
» اگر لاغرید این مطلب را بخوانید
» پاسخ مراجع تقلید به انجام طواف در سازه‌های جدید مسجدالحرام
» شرکت رایتل در 47 رشته شغلی و در مقاطع تحصیلی کاردانی و بالاتر استخدام می کند
» ازدواج فوتبالیست ایرانی با زنی که 17 سال از او بزرگتر است
» معیارهای همسر نیكو از نگاه قرآن
» حجاب ، نه افراط نه تفریط
» قرآن درمانی
» تاثیر نماز بر شادابی جسم و روح
» تاثیر نماز بر تعادل ناقل های عصبی
» نماد های شیطان پرستی
» روابط دختر وپسر در اسلام
» بهترین راه افزایش درآمد سایت و وبلاگ و ثبت در موتور های جستجو
» تست هوش
» این بختگان نیست که رفته است؛ این بخت ِ ایران است که می‌رود!
» یخچال حاجی محریم
» ریاضی
نویسندگان

آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

دوستان عزیز اگر مطلبی در مورد شهرستان استهبان دارید می تونید اونو به ایمیل زیر بفرستید تا اونو به اسم خوتون در وبلاگ ثبت کنم.
نویسنده جهت اخبار
شهر نیریز
آباده طشک
شهر روزنیز
شهر ایج
خیر
....

هر کس هم میخواد نویسنده وبلاگ باشه نام ونام خانوادگی ،ایمیل و نام نمایشی خودش و به ایمیل زیر بفرسته و تو نظرات اعلام کنه .باتشکر
est.sepanta@yahoo.com

    ایجاد کننده وبلاگ : javad


تبلیغات
  • طراحی قالب توسط پارس تولز
  • ParsTools.Com
.CopyRight © 2010 - 2011 estahban-city Group , All Rights Reserved ©